Novi natječaj za Erasmus+

Sufinancirano sredstvima programa Europske unije Erasmus+

NATJEČAJ  ZA  UČENIKE  ZA  SUDJELOVANJE  U  PROJEKTU   „KORACI  U  BUDUĆNOST“

Dragi učenici  2.a, 2. b,  3. a i 3. b (prema školskoj godini 2021./2022.)

ovim putem vas obavještavamo da je od danas 25. 8. 2021. otvoren natječaj za prijavu svih zainteresiranih za sudjelovanje u  Erasmus+ projektu „Koraci u budućnost“ za dio tečaja izgradnje e-buggy vozila u školi Salesianos Trinidad u Sevilli, u Španjolskoj.

Zbog promjene stanja na listi primljenih ostala su nepopunjena 2 mjesta!

Svoje prijave možete slati do 28. 8. 2021. kad se natječaj zatvara. (znači DO subote)

Privremeni rezultati biti će objavljeni u ponedjeljak 30. 8. 2021. na web stranici Škole.

Rok žalbe biti će točno utvrđen nakon donošenja odluke povjerenstva o privremenim rezultatima.

U slučaju promjene u poretku na listi, moći će sudjelovati i učenici s rezervne liste, što se već dogodilo i u ovom slučaju, zato je dobro da se prijavite bez obzira na trenutna dva slobodna mjesta. Sve detalje o samom projektu možete naći na stranici Škole pod rubrikom Erasmus+, a evo ih i ukratko u natuknicama:

• u Sevilli se boravi u gore navedenoj školi na tečaju, a učenici i nastavnici su smješteni u Inturjoven hostelu u Sevilli
  • mobilnost je od 17. 10. do 30. 10. 2021., u slučaju nemogućnosti putovanja moguća je odgoda
  • svi troškovi su pokriveni putem sredstava odobrenih prema projektu
  • nema obveze cijepljenja, već samo testiranja na covid-19 prije odlaska i povratka što također ide iz organizacijskih troškova

Svi zainteresirani učenici mogu osobno predati potrebnu dokumentaciju tajnici Škole (u zgradi Gimnazije) ili koordinatorici projekta na email: natasagasperov77@gmail.com, također se možete obratiti svojoj razrednici ili razredniku da vam pripomogne u prijavi budući da je rok kratak, a možete i doći kroz jutro u školu pa ćemo vam formular isprintati i pomoći pri prijavi.

Potrebno je ispuniti samo prijavnicu u prilogu i napisati kratko motivacijsko pismo, ostali podaci će se izvaditi iz e-dnevnika.

Na tečaju za e-buggy vozilo predviđeno je sudjelovanje 16 učenika i 2 nastavnika pratitelja.

Opširnije u prilogu!

UVJETI  I  NAČIN  BODOVANJA  NA  NATJEČAJU  ZA  UČENIKE:

1. Motivacijsko pismo zbog procjene zrelosti i motivacije učenika – 30% - od 0 do 3 boda,
  2.  opći uspjeh u prethodnom/prethodnim razredima srednje škole – 20% - od 0 do 2 boda (srednja ocjena dobivena iz zbroja prosjeka ili jedan prosjek; odličan – 2 boda, vrlo dobar – 1.5 bod, dobar – 1 bod, dovoljan – 0. 5 bodova);
  3. ocjena iz engleskog jezika u prethodnom/prethodnim razredima srednje škole – 20% - od 0 do 2 boda (srednja ocjena dobivena iz zbroja zaključnih ocjena na kraju godine; odličan – 2 boda, vrlo dobar – 1.5 bod, dobar – 1 bod, dovoljan – 0. 5 bodova),
  4. ocjena iz stručnih predmeta u prethodnom/prethodnim razredima srednje škole – 20% - od 0 do 2 boda (srednja ocjena dobivena iz zbroja zaključnih ocjena na kraju godine; odličan – 2 boda, vrlo dobar – 1.5 bod, dobar – 1 bod, dovoljan – 0. 5 bodova),
  5. sudjelovanje u dodatnim aktivnostima(npr. natjecanja, akcije čišćenja, sportska natjecanja, kvizovi itd.) – 10% - 0 ili 1 bod.

VAŽNO:

-Ako je vladanje loše ili ako učenik ima mjeru ukora ili opomene pred isključenje u prethodnoj školskoj godini, ne može sudjelovati u ovom projektu.

-Ukoliko se dogodi da učenici na natječaju imaju isti broj bodova, prednost ima ona/onaj koji ima pojedinačno bolje ocjene iz stručnih predmeta.

Šibenik, 25. 8. 2021.

_______________________________________________________________

Ova publikacija izražava isključivo stajalište njenih autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

Priloženi dokumenti:
Prijava_i_motivacijsko_pismo.docx (39.82 KB)

objavio: Nataša Gašperov   datum: 25. 8. 2021.