Prometno-tehnička škola je među prvim školama u Hrvatskoj, u svibnju 2001. dobila certifikat za uspostavljeni sustav upravljanja kvalitetom prema normi ISO 9002:1994, s dvojnom certifikacijom Hrvatskog Registra brodova i Bureau Veritas.

26. kolovoza 2004. sustav kvalitete uspješno je recertificiran, s dvojnom certifikacijom CRS (Hrvatski registar brodova) i BVC (Bureau Veritas), prema zahtjevima norme ISO 9001.

Sustav kvalitete je recertificiran prema zahtjevima norme ISO 9001:2008 u lipnju 2010., čime je odano još jedno priznanje školi i svim zaposlenicima za uspješnu uspostavu, održavanje i stalno poboljšavanje sustava.

Od rujna 2017. godine sustav upravljanja kvalitetom redovito se usklađuje se sa zahtjevima međunarodne norme ISO 9001:2015.

Prema zahtjevima iste norme, sustav upravljanja kvalitetom uspješno je recertificiran od strane BVC i CRS, do svibnja 2025.

U svibnju 2023. proveden je godišnji nadzorni audit od strane BVC koji je potvrdio kontinuirano i uspješno upravljanje sustavom kvalitete.