Pravo na pristup informacijama koje stvara, posjeduje ili kojima raspolaže "Prometno-tehnička škola Šibenik" uređeno je Zakonom o pravu na pristup informacijama (NN 25/13, 85/15) – dalje u tekstu: Zakon. Zakonom se propisuju i načela prava na pristup, izuzeci od prava na pristup te postupak za ostvarivanje i zaštitu prava na pristup informacijama. Cilj Zakona je omogućiti i osigurati informaciju fizičkim i pravnim osobama putem otvorenosti, transparentnosti i javnosti djelovanja tijela javne vlasti.

Službenik za informiranje:

Stipica Peran, ing.

Telefon: +385 22 219779

Adresa:

Prometno-tehnička škola Šibenik

Put Gimnazije 64

22000 Šibenik

Faks: +385 22 214606

e-mail: informacije@ss-prometno-tehnicka-si.skole.hr

Na temelju Zakona o pravu na pristup informacijama (NN 25/13, 85/15) ovlaštenik ostvaruje pravo na informaciju podnošenjem usmenog ili pisanog zahtjeva nadležnom tijelu javne vlasti, navedenom službeniku za informiranje.

Podnositelju zahtjeva ima se pravo obračunati stvarni materijalni trošak nastao pružanjem i dostavom informacije. Visina naknade stvarnih materijalnih troškova za pružanje informacije prema Zakonu propisana je Kriterijima za određivanje visine naknade stvarnih materijalnih troškova i troškova dostave informacije (NN 15/14)