O školi...

Prometno - tehnička škola Šibenik osnovana je 23. studenoga 1992. odlukom Skupštine općine Šibenik kao pravni sljedbenik Centra za odgoj i usmjereno obrazovanje, nastavljajući višegodišnju tradiciju srednjoškolskog obrazovanja učenika u prometnim zanimanjima.

Škola je od 8. veljače 1995. članica UNESCO-ovih škola.

Od lipnja 2010. škola ima standard ISO 9001.

U našoj školi učenici se obrazuju u četverogodišnjim programima: tehničar cestovnog prometa, tehničar za poštanske i financijske usluge, pomorski nautičar, tehničar za jahte i marine, te u trogodišnjim programima: vozač motornog vozila.

Djelatnost škole se obavlja na dvije lokacije. Veći dio se odvija u zgradi na adresi sjedišta škole Put Gimnazije 64 te jednim dijelom na izdvojenoj lokaciji na adresi Kralja Zvonimira 2 (preko puta HNK).  Prostore školske zgrade dijelimo s još dvije škole, Gimnazijom Antuna Vrančića i Ekonomskom školom Šibenik.